Eflite X-VERT VTOL RTF

kód: EFL1800EU
výrobca: Eflite/Blade
202,10 €


skladom
Eflite X-VERT VTOL RTF

Eflite X-VERT VTOL RTF

Detaily

Revolučný RC model lietadla na diaľkové ovládanie X-VERT VTOl s kolmým štartom a pristávaním. Veľmi jednoduché ovládanie. Prepnutím prepínača prejde model z visenia do vodorovného letu.

Neuveriteľné letové vlastnosti zásadne odlišujú X-VERT VTOL od zbytku lietajúcich modelov. Stabilné visenie alebo lietanie ako s bežným samokrídlom a rýchlym prechodom z visenia do normálneho letu umožňuje sofistikovaná elektronika a premyslená koncepcia modelu. Nízke zaťaženie krídla a účinná aerodynamika hrajú veľkú rolu pri lietaní. Môžete lietať rýchlo alebo pomaly a vykonávať akrobatické kúsky. Model je vyrobený z húževnatého, pružného a ľahkého materiálu Z-Foam.

Jednoduché riadenie
Riadiace jednotka so systémom SAFE (Sensor Assisted Flight Envelope) a exkluzívnym letovým softvérom sa podieľajú na vynikajúcich letových vlastnostiach tohto modelu. Prechod medzi visením a normálnym letom vykonáva riadiaca jednotka. Aby mohol s model lietať aj začiatočník, je model osadený barometrickým výškomerom, ktorý pomáha menej skúseným pilotom v letovom režime Mulirotor stabilizovať výšku.

Letové režimy
• Multirotor: Tento režim umožňuje vzlietnuť a pristáť vertikálne ako drón. Vďaka tomu je možné s modelom lietať aj vo väčšom interiéri. V tomto režime ostávajú opierky na koncoch krídel smerom k zemi, zatiaľ čo ovládačom riadite ťah, otáčanie a pohyb do strán. Ťah a uhol náklonu sú obmedzené a technológia SAFE zaistí aby model ostal stabilný aj keď uvoľníte riadiace páky.
• Stability: Pri normálnom lete sa model riadi ako bežné lietadlo, ale vďaka SAFE je obmedzený náklon a úroveň stúpania a klesania, takže menej skúsený piloti môžu riadiť lietadlo bez toho aby došlo k prevráteniu modelu alebo k strate kontroly.
• Acro: V tomto režime je možné s modelom lietať ako s akrobatickým lietadlom. Neexistujú žiadne limity ani samonivelácia. Možnosť vykonávania akejkoľvek akrobacie naviac s podporou diferenciálneho ťahu motorov pre ovládanie smerového riadenia, čím je možné dosiahnuť zaujímavého efektu špirály. Veľké kormidlá riadenia uľahčujú niektoré akrobatické kúsky. Dva striedavé motory majú výrazný prebytok výkonu a energie pre tieto manévre. Technológia AS3X automaticky a okamžite koriguje dráhu letu bez toho by boli narušené funkcie riadenia alebo obratnosť.

Farebné kamufláže
V balení sú dodávané rôzne nálepky aby ste si mohli model vyzdobiť podľa vlastných predstáv. Môžete si vybrať napríklad vojenský motív s bombami a raketami alebo rôzne športové motívy s pestrými farbami.

Možnosť inštalácie FPV sady
Na model je možné nainštalovať aj FPV zariadenie. Na model je možné pripevniť držiak kamery, kameru je možné voliteľne ovládať servom v závislosti na letovom režime. Pokiaľ je zvolený letový režim Multirotor, tak sa kamera sklopí o 90 stupňov. Pokiaľ je volený režim Stability alebo Acro, tak je kamera v ose modelu. Príslušenstvo pre FPV sa predáva samostatne.

Setový vysielač Spektrum DXe
Vysielač dodávaný s modelom je upravený podľa potrieb modelu, nie je teda osadený všetkými prepínačmi a vysielač nie je možné prevádzkovať ako učiteľský vysielač v bezdrôtovom režime učiteľ-žiak. Vysielač je možné plne programovať pomocou aplikácie Spektrum Programmer – zmeniť mód, nastaviť reverzy, subtrimy, koncové body, exponenciály.

Balenie obsahuje zostavený RC model lietadla Eflite X-VERT VTOL s nainštalovanou elektronikou a motormi, naprogramovaný vysielač Spektrum DXe, pohonný akumulátor Li-Poly 7,4V 800mAh, 12V nabíjač so sieťovým zdrojom, aršík samolepiek a podrobný návod..

Vlastnosti :

• Zvislé štartovanie a pristávanie umožňuje lietať v malých priestoroch
• Jednoduchý dizajn a technológia SAFE
• Režimy Stability a Acro ponúkajú široký rozsah letových možností
• Možnosť inštalácie FPV kamery so servo pohonom (predáva sa samostatne)
• Dvojica výkonných striedavých motorov rady 280
• Ľahký a extrémne trvanlivý materiál EPO
• Farebné nálepky s rôznymi sfarbeniami
• Jednoduchá inštalácia vrtúľ a ochranných rámov

Technické údaje :

Kategória – Hobby
Konštrukcia – Z-Foam
Rozpätie – 504mm
Dĺžka – 264mm
Letová hmotnosť – 182-200g
Nosná plocha – 7,8dm2
Plošné zaťaženie – 25g/dm2
Motor – 2x striedavý motor 280 2600ot/min/v
Akumulátor – Li-Poly 7,4V 800mAh