Pelikan Gama 2100 Sport ARF

kód: 4ST141510-S
výrobca: Pelikan
134,90 €


skladom
Pelikan Gama 2100 Sport ARF

Pelikan Gama 2100 Sport ARF

Detaily

GAMA 2100 Sport je výkonný motorový vetroň z vysoko odolného extrudovaného polypropylénu EPP, poháňaný striedavým motorom. Trup s namontovaným motorom (s rotačným plášťom, C2835, 1000ot./min na V), regulátorom 25A a nainštalovanými servami smerovky a výškovky je vylisovaný z penového EPP; pevný základ trupu tvorí uhlíková trubka. Kryt kabíny je odoberateľný s magnetickými uzávermi. Regulátor otáčok je jednoducho programovateľný s pomocou vysielača, napájať ho môžete z Li-Poly, LiFe aj NiCd/NiMH akumulátorov; najdôležitejšie je to, že má vstavaný výkonný spínaný stabilizátor SBEC umožňujúci napájať palubnú elektroniku so šiestimi servami. Vrtuľa je sklopná, s turbokužeľom s otvorom pre vstup chladiaceho vzduchu v strede. K chladeniu motoru, regulátoru a akumulátoru napomáhajú ďalšie vstupy chladiaceho vzduchu na bokoch prednej časti trupu, nutné výstupné otvory pre ohriaty vzduch sú na bokoch trupu v priestore pod krídlom.

Dvojdielne krídlo s osvedčeným profilom je taktiež vylisované z EPP, krídelka a vztlakové klapky (vystužené uhlíkovými pásnicami) sú ovládané dvoma pármi serv uloženými v krídle s krátkymi priamymi drátovými tiahlami. Polovice krídiel sa spájajú dvoma uhlíkovými trubkovými spojkami; uvoľneniu polovíc krídiel za letu bránia plastové spony upevnené na spojkách.

Chvostové plochy v klasickom usporiadaní sú vylisované z EPP, sú ovládané pomocou drátových lanovodov. Výškovka je tiež vystužená uhlíkovou pásnicou.

Príprava k letu v základnom prevedení zahŕňa len upevnenie chvostových plôch (prilepením stredným sekundovým lepidlom), nasadenie polovíc krídla a pripojenie pohonného akumulátoru. Ovládané sú krídelka, smerovka, výškovka, klapky a otáčky motoru.

K ovládaniu modelu vystačí štvorkanálová RC súprava (pokiaľ sa uspokojíte len s ovládaním krídeliek, smerovky a výškovky), ale pre plné využitie možnosti modelu je vhodné použiť aspoň šesťkanálovú počítačovú RC súpravu (v tom prípade sa serva klapiek zapájajú pomocou Y-káblu do jedného kanálu prijímača) alebo sedemkanálovú RC súpravu umožňujúcu zapojiť a nastaviť všetky serva samostatne.

Pre napájanie GAMY 2100 Sport budete potrebovať Li-Poly akumulátor 11.1V s kapacitou aspoň 150mAh. Model bez problémov „unesie“ trojčlánky (11.1V) až do cca 3300mAh, optimálne sú sady 1800-2700mAh.

GAMA 2100 Sport je určená pre začiatočníkov, ale hlavne pre rekreačných pilotov, ktorý si chcú zalietať s termickým vetroňom. Letové vlastnosti sú príjemné a ovládanie modelu je presné. Model vás zoznámi s plnohodnotným riadením modelu okolo všetkých troch osí; so správnym koordinovaným ovládaním smerovkou, krídelkami a výškovkou, s používaním vztlakových klapiek a pokročilou mechanizáciou krídla vôbec. Aj keď na začiatku nebudete mať počítačovú RC súpravu, zmenou pomeru dĺžok pák na servach a kormidlách môžete nastavovať veľkosti výchyliek vo veľkom rozmedzí. Začiatočník začne s malými, bezpečnými; skúsený pilot si nastaví veľké výchylky, umožňujúce aj trochu tej základnej motorovo-vetroňovej akrobacie. Výkon motoru je dostatočný pre zotrvalé stúpanie pod uhlom cca 30-40°, takže nastúpanie do dostatočnej výšky pre lov termiky nebude nijak dlhé. GAMA 2100 citlivo reaguje aj na slabú termiku.

Technické údaje :

Rozpätie – 2100 mm
Dĺžka – 1230 mm
Plocha krídla – 37,3 dm2
Hmotnosť – 1150-1300 g
Funkcie – V, K(2), S, M, možnosť doplniť F(2)

Balenie obsahuje trup s namontovaným striedavým motorom, sklopnou vrtuľou 10x7“, regulátorom otáčok 25A a dvoma servami, krídlo s nainštalovanými 4 servami, chvostové plochy, 2 uhlíkové trubkové spojky krídla a podrobný návod k stavbe a lietaniu.

Doporučujeme kúpiť päť a viac kanálovú RC súpravu (Spektrum Dx5e, Dx6i, Dx7, Dx8 alebo HiTec Optic 5, Optic 6, Aurora) a akumulátor Li-Poly 11.1V ( RAY G3 1800, 2200, 2700).