Pelikan Gama 2100 RTF 2.4GHz Mode 2

kód: 4ST141510-M2
výrobca: Pelikan
173,90 €


skladom
Pelikan Gama 2100 RTF 2.4GHz Mode 2

Pelikan Gama 2100 RTF 2.4GHz Mode 2

Detaily

GAMA 2100 Sport je výkonný motorový vetroň z vysoko odolného extrudovaného polypropylénu EPP, poháňaný striedavým motorom. Trup s namontovaným motorom (s rotačným plášťom, C2835, 1000ot./min na V), regulátorom 25A a nainštalovanými servami smerovky a výškovky je vylisovaný z penového EPP; pevný základ trupu tvorí uhlíková trubka. Kryt kabíny je odoberateľný s magnetickými uzávermi. Regulátor otáčok je jednoducho programovateľný s pomocou vysielača, napájať ho môžete z Li-Poly, LiFe aj NiCd/NiMH akumulátorov; najdôležitejšie je to, že má vstavaný výkonný spínaný stabilizátor SBEC umožňujúci napájať palubnú elektroniku so šiestimi servami. Vrtuľa je sklopná, s turbokužeľom s otvorom pre vstup chladiaceho vzduchu v strede. K chladeniu motoru, regulátoru a akumulátoru napomáhajú ďalšie vstupy chladiaceho vzduchu na bokoch prednej časti trupu, nutné výstupné otvory pre ohriaty vzduch sú na bokoch trupu v priestore pod krídlom.

Dvojdielne krídlo s osvedčeným profilom je taktiež vylisované z EPP, krídelka a vztlakové klapky (vystužené uhlíkovými pásnicami) sú ovládané dvoma pármi serv uloženými v krídle s krátkymi priamymi drátovými tiahlami. Polovice krídiel sa spájajú dvoma uhlíkovými trubkovými spojkami; uvoľneniu polovíc krídiel za letu bránia plastové spony upevnené na spojkách. Vztlakové klapky (vystužené uhlíkovou pásnicou) a šachty pre ich serva sú už v krídle predlisované – stačí len prerezať štrbiny na oboch krátkych stranách a namontovať serva – držiaky sérv a páky s tiahlami sú súčasťou príslušenstva dodávaného s modelom. Tuningová sada serv klapiek pre GAMU 2100 sa predáva ako zvláštne príslušenstvo.

Chvostové plochy v klasickom usporiadaní sú vylisované z EPP, sú ovládané pomocou drátových lanovodov. Výškovka je tiež vystužená uhlíkovou pásnicou.

Príprava k letu v základnom prevedení zahŕňa len upevnenie chvostových plôch (prilepením stredným sekundovým lepidlom), nasadenie polovíc krídla a pripojenie pohonného akumulátoru. Ovládané sú krídelka, smerovka, výškovka, klapky a otáčky motoru.

K ovládaniu modelu slúži päťkanálový vysielač CADET 4+1 2.4GHz FHSS s krížovými ovládačmi usporiadanými v Móde 1 alebo 2 (plyn vpravo resp. vľavo), trimami a prepínačmi zmyslu výchyliek pre všetky kanály. Oproti štandardnému štvorkanálovému prevedenie má naviac piaty kanál ovládaný dvojpolohovým prepínačom, ktorý môžete využiť pre vztlakové klapky. Vybavený je tiež nabíjacím konektorom pre nabíjanie vysielačových akumulátorov vo vysielači. Pre napájanie vysielača budete potrebovať 8xAA (tužkové) alkalické alebo nabíjateľné batérie (nie sú súčasťou balenia).

GAMA 2100 je dodávaná s Li-Poly akumulátorom 11.1V 1500mAh, čomu odpovedá štandardná sklopná vrtuľa 10x7". Model bez problémov unesie trojčlánky(11.1V) až do cca 3300mAh. Optimálne sú sady 1800-2700mAh.

GAMA 2100 Sport je určená pre začiatočníkov, ale hlavne pre rekreačných pilotov, ktorý si chcú zalietať s termickým vetroňom. Letové vlastnosti sú príjemné a ovládanie modelu je presné. Model vás zoznámi s plnohodnotným riadením modelu okolo všetkých troch osí; so správnym koordinovaným ovládaním smerovkou, krídelkami a výškovkou, s používaním vztlakových klapiek a pokročilou mechanizáciou krídla vôbec. Aj keď na začiatku nebudete mať počítačovú RC súpravu, zmenou pomeru dĺžok pák na servach a kormidlách môžete nastavovať veľkosti výchyliek vo veľkom rozmedzí. Začiatočník začne s malými, bezpečnými; skúsený pilot si nastaví veľké výchylky, umožňujúce aj trochu tej základnej motorovo-vetroňovej akrobacie. Výkon motoru je dostatočný pre zotrvalé stúpanie pod uhlom cca 30-40°, takže nastúpanie do dostatočnej výšky pre lov termiky nebude nijak dlhé. GAMA 2100 citlivo reaguje aj na slabú termiku.

Balenie obsahuje trup vylisovaný z EPP s namontovaným striedavým motorom, sklopnou vrtuľou 10x7“, regulátorom otáčok 25A, šesťkanálovým prijímačom 2.4GHz FHSS a dvoma servami, krídlo vylisované z EPP s nainštalovanými dvoma servami, chvostové plochy z EPP, 2 uhlíkové trubkové spojky krídla, päťkanálový vysielač CADET 4+1 2.4GHz FHSS, pohonný akumulátor Li-Poly 11.1V 1500mAh, 12V rýchlonabíjač, príslušenstvo pre ovládanie klapiek a podrobný návod k stavbe a lietaniu.

Technické údaje :

Rozpätie – 2100 mm
Dĺžka – 1230 mm
Plocha krídla – 37,3 dm2
Hmotnosť – 1150-1300 g
Funkcie – V, K(2), S, M, F(2)