Pelikan Gama 2100 KIT

kód: 4ST141510-K
výrobca: Pelikan
86,50 €


3-5 dní
Pelikan Gama 2100 KIT

Pelikan Gama 2100 KIT

Detaily

GAMA 2100 Sport je výkonný motorový vetroň z vysoko odolného extrudovaného polypropylénu EPP, poháňaný striedavým motorom. Trup s namontovaným motorom (s rotačným plášťom, C2835, 1000ot./min na V) je vylisovaný z penového EPP; pevný základ trupu tvorí uhlíková trubka. Kryt kabíny je odoberateľný s magnetickými uzávermi. Vrtuľa je sklopná, s turbokužeľom s otvorom pre vstup chladiaceho vzduchu v strede. K chladeniu motoru, regulátoru a akumulátoru napomáhajú ďalšie vstupy chladiaceho vzduchu na bokoch prednej časti trupu, nutné výstupné otvory pre ohriaty vzduch sú na bokoch trupu v priestore pod krídlom.

Dvojdielne krídlo s osvedčeným profilom je taktiež vylisované z EPP, krídelka a vztlakové klapky (vystužené uhlíkovými pásnicami) sú pripravené pre ovládanie dvoma pármi serv uloženými v krídle s krátkymi priamymi drôtovými tiahlami. Polovice krídiel sa spájajú dvoma uhlíkovými trubkovými spojkami; uvoľneniu polovíc krídiel za letu bránia plastové spony upevnené na spojkách. Šachty pre serva sú už v krídle predlisované, držiaky serv a páky s tiahlami sú súčasťou príslušenstva dodávaného s modelom. Pre ovládanie krídeliek použite 2 mikroserva s ťahom aspoň 2kg/cm (napr. HiTec HS-81, HS-82MG, HS-85BB apod.); pre klapky dve serva rovnakej sily, ale menšej veľkosti (napr. HiTec HS-65HB).

Chvostové plochy v klasickom usporiadaní sú vylisované z EPP a ovládané pomocou drôtových lanovodov. Výškovka je vystužená uhlíkovou pásnicou. Pre ovládanie smerovky a výškovky budete potrebovať dve mikroserva s ťahom aspoň 2kg/cm (napr. HiTec HS-81, HS-65HB apod.).

Príprava k letu v základnom prevedení zahŕňa len upevnenie chvostových plôch (prilepením stredným sekundovým lepidlom), nasadenie polovíc krídla a pripojenie pohonného akumulátoru. Ovládané sú krídelka, smerovka, výškovka, klapky a otáčky motoru.

K ovládaniu modelu vystačí štvorkanálová RC súprava (pokiaľ sa uspokojíte len s ovládaním krídeliek, smerovky a výškovky), ale pre plné využitie možnosti modelu je vhodné použiť aspoň šesťkanálovú počítačovú RC súpravu (v tom prípade sa serva klapiek zapájajú pomocou Y-káblu do jedného kanálu prijímača) alebo sedemkanálovú RC súpravu umožňujúcu zapojiť a nastaviť všetky serva samostatne.

Pre ovládanie otáčok motora budete potrebovať regulátor aspoň 25A (odber motora s vrtuľou 10x7“ dodávanou so stavebnicou je cca 18-20A) s výkonným spínaným stabilizátorom SBEC umožňujúcim napájať palubnú elektroniku so šiestimi servami (SPIN 33, FOXY R-45SB). Pokiaľ nebudete chcieť ovládané vztlakové klapky (zapojíte len 4 serva), vystačíte si aj s bežným regulátorom 25A (FOXY R-25B). Ďalšou možnosťou je použiť obyčajný regulátor s lineárnym BEC a prijímač a šesticu serv napájať prostredníctvom externého stabilizátora napájania (napr. FOXY UBEC 3A).

Pre napájanie GAMY 2100 budete potrebovať Li-Poly akumulátor 11.1V s kapacitou aspoň 150mAh. Model bez problémov „unesie“ trojčlánky (11.1V) až do cca 3300mAh, optimálne sú sady 1800-2700mAh.

GAMA 2100 je určená pre začiatočníkov, ale hlavne pre rekreačných pilotov, ktorý si chcú zalietať s termickým vetroňom. Letové vlastnosti sú príjemné a ovládanie modelu je presné. Model vás zoznámi s plnohodnotným riadením modelu okolo všetkých troch osí; so správnym koordinovaným ovládaním smerovkou, krídelkami a výškovkou, s používaním vztlakových klapiek a pokročilou mechanizáciou krídla vôbec. Aj keď na začiatku nebudete mať počítačovú RC súpravu, zmenou pomeru dĺžok pák na servach a kormidlách môžete nastavovať veľkosti výchyliek vo veľkom rozmedzí. Začiatočník začne s malými, bezpečnými; skúsený pilot si nastaví veľké výchylky, umožňujúce aj trochu tej základnej motorovo-vetroňovej akrobacie. Výkon motoru je dostatočný pre zotrvalé stúpanie pod uhlom cca 30-40°, takže nastúpanie do dostatočnej výšky pre lov termiky nebude nijak dlhé. GAMA 2100 citlivo reaguje aj na slabú termiku.

Technické údaje :

Rozpätie – 2100 mm
Dĺžka – 1230 mm
Plocha krídla – 37,3 dm2
Hmotnosť – 1150-1300 g
Funkcie – V, K(2), S, M, možnosť doplniť F(2)

Balenie obsahuje trup vylisovaný z EPP s namontovaným striedavým motorom, sklopnú vrtuľu 10x7“, krídlo vylisované z EPP, chvostové plochy z EPP, 2 uhlíkové trubkové spojky krídla, sadu príslušenstva a podrobný návod k stavbe a lietaniu.

Doporučený pohon a RC vybavenie :


Sport

Sport + klapky

Motor

C2835 - 1000KV

 

 

Regulátor

FOXY R-25B

FOXY R-45SB alebo FOXYR-35B + UBEC 3A

 

Poh. akumulátor

RAY 11,1 V 1800 mAh

RAY 11,1 V 2200 mAh

 

Vrtuľa

10x7 sklopná

10x7 sklopná

 

Serva

4x 18g

4x 18g (K, S, V)+ 2x 9g (F)

RC súprava

min. 4 kanály

min. 6 kanálov