Traxxas Nitro Stampede 1:10 TQ RTR

kód: TRA41094-1
výrobca: Traxxas
299,90 €


skladom
Traxxas Nitro Stampede 1:10 TQ RTR

Traxxas Nitro Stampede 1:10 TQ RTR

Detaily

Výkonný 2WD Monster Truck 1:10 so spaľovacím motorom a elektrickým systémom štartovania EZ-Start. S modelom môžete jazdiť po tráve, hline, štrku, piesku a výborné terénne pneumatiky vás nenechajú na pochybách o skvelej stabilite počas jazdy.

Nitro Stampede si vydobylo povesť výkonného auta s dlhou životnosťou aj vďaka odolnej konštrukcií podvozku, ktorý kombinuje ľahké kompozitové materiály s hliníkovým rámom 6061-T6. Unikátna dvojitá konštrukcia šasi poskytuje maximálnu svetlú výšku, prevodovka flex Magnum 375 je špeciálne navrhnutá pre veľký točivý moment. Planétový diferenciál, s kolesami s tvrdenej ocele, nepotrebuje žiadne nastavenie. Nezávislé zavesenie, kotúčové brzdy, výkonné a citlivé High Torque servo riadenia umožňujú plynulé ovládanie. Prachotesné guličkové ložiská a olejové tlmiče Ultra s technológiou X-ring zabraňujú únikom oleja a znižujú nutnú údržbu na minimum.

Nitro Stampede je výborný ako prvý model vďaka nenáročnej údržbe a jednoduchému štartovaniu. EZ-Start je integrovaný štartér s prevodovkou, motorom, batériou a žhavením s automatikou, ktorý odpojí žhavenie po zahriatí motora. Stačí stlačiť tlačidlo a automatika sa o všetko postará za vás.

Doporučené palivo
Spaľovací motor Traxxas TRX Pro .15 je možné prevádzkovať na palivo s obsahom nitromethanu od 10% do 33%. Na bežné jazdenie odporúčame palivo s obsahom 16% až 25% nitromethanu podľa charakteru povrchu dráhy. Nižšie percento nitromethanu tiež znamená jednoduchšie nastavenie motora a menšie opotrebenie motora. Vždy je však nutné po skončení jazdenia aplikovať do motoru konzervačný olej After Run, ktorý chráni kovové časti motora od korózie spôsobenej zbytkami nitromethanu a pravidelne aplikovať olej do vzduchových filtrov.

Na sprevádzkovanie je nutné dokúpiť 8xAA batérie do vysielača, 4xAA batérie do prijímača (napr. nabíjateľné akumulátory Pelikan RAY LONG AA), palivo CAR 16% (napr. Optimix), konzervačný olej (After Run) a olej do vzduchového filtra.

Balenie obsahuje kompletne zostavený model RC auta Traxxas Nitro Slash 1:10 s namontovaným spaľovacím motorom TRX Pro .15, vysielač TQ 2,4GHz, elektrický štartér EZ-Start s NiMH akumulátorom, 12V nabíjač 2A s automatikou, náhradnú sviečku, palivovú fľašu, podložky pod pružiny tlmičov, sadu náradia, aršík samolepiek a podrobný návod.

Vlastnosti :

• Kompletne zostavený model
• Spoľahlivý motor Tune Pro .15 s dvoj ihlovým karburátorom
• Tlačidlo EZ-Start elektrického štartéra so vstavanou elektronikou
• Kompletne vybavené guličkovými ložiskami
• 12V rýchlonabíjač s automatikou a konektorom do autozásuvky pre štartovaciu jednotku EZ-Start
• Disky All-Star 2.8 s pneumatikami Talon 2.8
• Olejové tlmiče so šedými pružinami a technológiou Ultra X-ring
• Modré výfukové potrubie
• Dva výfuky na zadnej strane karosérie
• Prevodovka Magnum 375 s planétovým súkolím diferenciálu
• Hliníkový podvozok 6061-T6 v kombinácií s kompozitovou konštrukciou
• V balení náhradná žhaviaca sviečka a plniaca fľaša

Technické údaje :

Typ – Monster Truck
Mierka – 1:10
Náhon – 2WD
Dĺžka – 432mm
Šírka – 324mm
Rázvor – 273mm
Hmotnosť – 2350g
Motor – TRX Pro .15 s Ez-Start
Podvozok – T6 hliník/kompozit
Zavesenie – nezávislé
Pneumatiky – Talon 71mm
Vysielač – Traxxas TQ 2,4GHz
Servo – High Torque
Maximálna rýchlosť – 53 km/hod
Tlmiče – olejové Ultra Shocks
Kapacita nádrže – 75ccm