Traxxas X-Maxx 1:5 8S 4WD TQi Brushless TSM RTR

kód: TRA77086-4
výrobca: Traxxas

1 098,00 €

1 059,90 €3-5 dní
Traxxas X-Maxx 1:5 8S 4WD TQi Brushless TSM RTR

Traxxas X-Maxx 1:5 8S 4WD TQi Brushless TSM RTR

Detaily

Super výkonný obrí Monster Truck v mierke 1:5 od Traxxasu. Inovatívna konštrukcia, dĺžka 78cm, kolesá o priemere 20cm, rýchlosť až 80 km/hod, stabilizačný systém TSM, RC súprava Traxxas TQI s možnosťou inštalácie Bluetooth modulu.

Konštrukcia šasi
Modulárne šasi je tvorené kompozitným výliskom, ktoré je vďaka svojej priestorovej koncepcií veľmi tuhé a ľahké. Modularita šasi zjednodušuje údržbu. Všetky pohonné časti modelu sú kryté, novinkou je systém upevnenia motora. Motor je kvôli vysokému výkonu priskrutkovaný k šasi štyrmi skrutkami. Aby bolo možné meniť prevodový pomer, je v šasi niekoľko otvorov. Pre tichý a hladký chod bolo zvolené šikmé ozubenie 20°.

Novinkou je nový systém upevnenia karosérie. Karoséria sa upevňuje sponkami so špeciálnym klipom. Tým odpadajú nevzhľadné držiaky karosérie a odobratie karoséria je veľmi jednoduché.

Masívne tlmiče GTX majú piestnice o priemere 5,2mm. Sú vyrobené z vysokopevnostnej ocele. Uchytenie tlmičov k ramenám a veži je duálne. Všetky čapy sú vyrobené z ocele o priemere 4mm. Kolesá sú uchytené na masívnych hliníkových hriadeľoch. Dobre dimenzovaná priestorová veža tlmičov umožňuje jazdu aj vo veľmi ťažkom teréne.

Samozrejmosťou je vybavenie modelu súbežnými CV poloosami, ktoré sú vyrobené z kalenej ocele. Unášače kolies majú 24mm šesťhrany, matice kolies sú zaistené proti povoleniu klipom. Diferenciály majú štyri planétové ozubené kolesá, sú uzavreté a naplnené silikónovým olejom. Zmenou viskozity oleja v diferenciáloch je možné meniť ich svornosť a tým jazdné vlastnosti v teréne. Od výroby je diferenciál naplnený olejom o vyskozite 60000cps. Hriadele kolies sú vyrobené z hliníku. Model je vybavený centrálnym diferenciálom a pružným členom obmedzjúcim rázy.

Motor Velineon 1200XL a regulátor VXL-8S
Model je poháňaný obrím striedavým motorom, ktorý poskytuje modelu neuveriteľnú rýchlosť. Regulátor je vybavený integrovaným ventilátorom, motor je osadený obrím pasívnym chladičom s odoberateľným ventilátorom.

Programovanie regulátora
Programovanie regulátora je intuitívne a veľmi jednoduché. Indikáciu stavu regulátora pomocou dvojfarebnej LED diódy. Regulátor podporuje aj použitie NiMH akumulátor, avšak vzhľadom k výkonu modelu odporúčame používať výhradné Li-Poly akumulátory, ktoré sú schopné poskytnúť modelu dostatočný výkon.

K dispozícií sú 3 režimy :
• Sport – jazda vpred, vzad a brzda. Regulátor poskytuje plný výkon vpred aj vzad. Tento režim je prednastavený
Race – jazda vpred a brzda. Tento režim je vhodný na preteky, kde nepotrebujete spiatočku
Trainer – regulátor má znížený výkon na 30%. Tento režim je doporučený pre začínajúcich jazdcov

Pohonné akumulátory
Vzhľadom k výkonu modelu odporúčame používať výhradne Li-Poly akumulátory. Model je koncipovaný na použitie dvojice trojčlánkových (11,1V) alebo štvorčlánkových (14,8V) akumulátorov zapojených do série s kapacitou minimálne 5000mAh. Schránky na akumulátory sú dostatočne veľké, takže je možné použiť aj rozmernejšie akumulátory. Akumulátory sú upevnené pomocou špeciálneho systému, ktorý zaisťuje jednoduchú výmenu.

Traxxas Stability Management
Stabilizačný systém TSM umožňuje zažiť nie len výkon ale zaručuje omnoho jednoduchšie riadenie a kontrolu na klzkých povrchoch.

Rozdiely medzi X-Maxx 6S a 8S
• X-Maxx 8S je osadený regulátorom VXL-8S (podpora 2x14,8V Li-Poly), motor je chladený ventilátorom
• X-Maxx 8S je vybavený centrálnym diferenciálom a tlmiacim členom
• X-Maxx 8S má robustnejšie poloosy, hriadele kolies a náhon diferenciálu

Na sprevádzkovanie budete potrebovať dvojicu štvorčlánkových pohonných akumulátorov Li-Poly (Traxxas LiPo 14,8V 6700Mah 25C), nabíjač pre pohonné akumulátory (Traxxas EZ-Peak Live 100W) a 4 AA batérie do vysielača.

Balenie obsahuje kompletne zostavené RC auto Traxxas X-Maxx 8S 4WD 1:5 s nainštalovaným striedavým motorom Velineon 1200XL s chladičom, striedavým regulátorom VXL-8S, servom riadenia a prijímačom Traxxas so stabilizáciou TSM, dvojkanálový vysielač Traxxas TQi, vymedzovacie podložky pre batérie, sadu náradia, aršík samolepiek a podrobný návod.

Vlastnosti :

• Najväčší a najvýkonnejší Monster Truck od Traxxasu
• Rýchlosť až 80 km/hod pri napájaní 2xLi-Poly 14,8V
• Masívne hliníkové osy kolies, ľahké a pevné kompozitové časti
• Obrie pneumatiky o priemere 20cm
• Oceľové CVD poloosy náhonu kolies
• Masívne nastaviteľné olejové tlmiče Traxxas GTX s piestnicami o priemere 5,2mm
• Najnovšia RC súprava Traxxas TQi
• Prijímač so stabilizáciou TSM
• Vode odolné 26kg servo riadenia vybavené chladičom, ktorý účinne odvádza teplo z elektroniky

Technické údaje :

Typ – Monster Truck
Mierka – 1:5
Náhon – 4WD
Dĺžka – 779mm
Šírka – 540mm
Výška – 350mm
Rázvor – 480mm
Svetlá výška – 102mm
Hmotnosť – 8,66kg
Motor – striedavý Velineon 1200XL
Regulátor – VXL-8S
Servo – vode odolné Traxxas 2085
Kolesá – X-Maxx 20cm
Vysielač – Traxxas TQi
Prijímač – Traxxas so stabilizáciou TSM
Rýchlosť – až 80km/h