Traxxas TRX-4 Ford Bronco 1:10 TQi RTR

kód: TRA82046-4
výrobca: Traxxas
548,90 €


skladom
Traxxas TRX-4 Ford Bronco 1:10 TQi RTR

Traxxas TRX-4 Ford Bronco 1:10 TQi RTR

Detaily

Traxxas TX-4 Ford Bronco je realisticky spracovaný RC model skutočného Ford Bronca z roku 1979. Model vyniká nielen výborným technickým vybavením, ale aj perfektnými a vernými detailmi karosérie v štýle 70. rokov. Ford Bronco môže vďaka skvelému podvozku a vode odolnej elektronike do akéhokoľvek terénu. Profesionálne spracovanie podtrhuje široká paleta náhradných a tuningových dielov. K modelu je možné napríklad dokúpiť svetelnú LED sadu, kryt nárazníku, maketovú rezervu a pod.

Detailné spracovanie
Detailné spracovanie

Kvalitná elektronika auta
Kvalitná elektronika auta

Nadštandardné možnosti geometrie podvozku
Nadštandardné možnosti geometrie podvozku

Vlastnosti a možnosti podvozku
Vlastnosti a možnosti podvozku

Kvalitné oceľové prevody
Kvalitné oceľové prevody

Konštrukcia
Šasi je postavené z dvoch oceľových profilov, ktoré zabezpečujú dostatočnú tuhosť podvozku. Motor je umiestnený v prednej časti čo zabezpečuje dostatočné zaťaženie predných kolies, takže model bez problémov zvládne jazdu aj v prudkých svahoch. Akumulátor sa umiestňuje v ose šasi, takže je model presne vyvážený a pri jazde sa nepreklápa. Zmeny sa dočkali blatníky, ktorú sú po novom prirobené priamo k šasi a nie sú tak súčasťou karosérie.

Pohonná sústava
Model je vybavený dvojstupňovou prevodovkou a uzávierkami diferenciálu. Dvojstupňová prevodovka sa ovláda červeným prepínačom na vysielači. Dvojstupňová prevodovka robí z podvozku TRX-4 veľmi všestranný model, ktorý dokáže jazdiť pomaly aj rýchlo.

Uzávierky diferenciálu sú nezávisle riadené dvoma servami. Sila zo serv je prenášaná pomocou bowdenov do diferenciálu. Uzávierky sa ovládajú trojpolohovým prepínačom na vysielači týmto spôsobom :

• Oba diferenciály sú otvorené
• Uzavretý je len predný diferenciál
• Uzavreté sú oba diferenciály

Motor a regulátor
Srdcom modelu Traxxas TRX-4 je jednosmerný motor Titan 21T rady 550 a elektronický regulátor XL-5 HV. Motor a regulátor sú koncipované na napájanie dvojčlánkovým (7,4V) alebo trojčlánkovým (11,1V) LiPo akumulátorom o kapacite minimálne 4000mAh. Model je tiež možné napájať aj sedemčlánkovým (8,4V) NiMH akumulátorom.

Regulátor Traxxas XL-5 HV podporuje 5 jazdných režimov :

• Sport: Jazda vpred, brzda a spiatočka.
• Race: Jazda vpred a brzda. Spiatočke je vypnutá.
• Training: Jazda vpred je obmedzená na polovičný výkon, brzda a spiatočka je obmedzená na polovicu. Tento je režim je vhodný pre začiatočníkov a deti.
• Trial: Jazda vpred, brzda a spiatočka. V neutrále je model brzdený.
• Crawl: Jazda vpred, brzda v neutrále a spiatočka.

Nápravy
Šasi TRX-4 používa portálové nápravy s nápravovou prevodovkou. Nápravová prevodovka zvyšuje svetlú výšku, znižuje namáhanie diferenciálov, prevodovky, kardanových hriadeľov a znižuje torznú silu (model sa menej naklápa).
Zatáčanie predných kolies je možné o 45 stupňov, riadenie je zaistené servom Traxxas 2075X s kovovými prevodmi. Vďaka novému šasi dosiahne model nájazdového uhlu 63 stupňov.

Detailné spracovanie
Vynikajúco spracovaná karoséria ponúka množstvo detailov, ako sú napríklad bočné chrómové lišty, spätné zrkadlá, stierače, predná maska a pod. Na karosériu možné dokúpiť LED osvetlenie.
Na výber je karoséria v červenej farbe alebo Sunset prevedení.

RC súprava
Traxxas pripravil celkom nový vysielač s BlueTooth LE konektivitou. Pôvodne bolo možné vysielače vybaviť dokovaciou stanicou pre zariadenia Apple. Traxxas pokračuje vo vývoji ďalej a pripravil pre vás vysielač so slotom pre bezdrôtový BlueTooth modul (TRA6511). Vďaka tomu môžete vysielač bezdrôtovo spojiť s akýmkoľvek zariadením s BlueTooth rozhraním a operačným systémom Apple iOS (iPhone, iPad, iPod atď.) alebo Android (Samsung Galxa atď.). Aplikácia Traxxas Link je k dispozícií zdarma na AppStore alebo GooglePlay.<br>

Traxxas Link App je výkonná aplikácia, ktorá vám dáva kontrolu na chodom a ladením modelu Traxxas s ohromujúcou vizualizáciou a absolútnou presnosťou nastavenia. Traxxas Link zobrazuje telemetrické dáta v reálnom čase, meria rýchlosť, otáčka, teplotu a napätie batérie. Nastavenie modelu môžete zdieľať, môžete si vytvoriť ľubovoľný počet profilov pre konkrétnu trať alebo užívateľa.

Na sprevádzkovanie budete potrebovať pohonný akumulátor NiMH (Traxxas 3000mAh 8,4V) alebo Li-Poly (Traxxas 5800mAh 7,4V), nabíjač pre pohonné akumulátory (Traxxas EZ-Peak Plus 40W alebo Traxxas EZ-Peak Live 100W) a 4 AA batérie do vysielača.

Balenie obsahuje kompletne zostavený model RC auta TRX-4 Ford Bronco 1:10 s nainštalovaným jednosmerným motorom Titan 550 21T a  jednosmerným regulátorom XL-5, RC súpravu Traxxas TQi 2,4GHz, sadu náradia a podrobný návod.

Vlastnosti :

• Kompletne zostavený a pripravený k jazde
• Licencovaná detailne spracovaná karoséria Ford Bronco
• Diaľkovo riadené uzávierky diferenciálu
• Diaľkovo riadená dvojstupňová prevodovka
• Portálové nápravy s prevodovkou
• Výkonný jednosmerný motor Traxxas Titan 21T
• Jednosmerný elektronický regulátor Traxxas XL-5 HV so špeciálnymi režimami Trial a Crawl a režimom pre deti.
• Zatáčanie predných kolies o 45 stupňov na obidve strany
• Optimalizovaná geometria obmedzujúca bump-steer efekt (zmena zbiehavosti kolies v závislosti na svetlej výške)
• Pneumatiky s vynikajúcou priliehavosťou
• Dlhá doba jazdy s Li-Poly akumulátorom (s 5000mAh 11,1V až 2 hodiny)

Technické údaje :

Typ – expedičný
Náhon – 4WD
Mierka – 1:10
Dĺžka – 561mm
Šírka – 248mm
Rázvor – 312mm
Motor – Titan 550 21T
Regulátor – XL-5 HV s podporou Li-Poly akumulátorov
Vysielač – Traxxas TQi
Servo – Traxxas 2075X s kovovými prevodmi
Doporučený akumulátor – Li-Poly 7,4-11,1V, NiMH 8,4V
Tlmiče – Traxxas GTS
Kolesá – Canyon Trail 1.9