Traxxas TRX-4 Land Rover Defender 1:10 RTR červený

kód: TRA82056-4
výrobca: Traxxas
516,90 €


3-5 dní
Traxxas TRX-4 Land Rover Defender 1:10 TQi RTR červený

Traxxas TRX-4 Land Rover Defender 1:10 RTR červený

Detaily

Nový RC model expedičného auta TRX-4 od Traxxasu s licencovanou karosériou Jaguar Land Rover Defender. Model je vybavený vymoženosťami ako diaľkovo riadené uzávierky diferenciálu, dvojstupňová prevodovky portálovej nápravy, nápravová prevodovka, funkčné blatníky a pod. Samozrejmosťou je vode odolná elektronika a kvalitné spracovanie tak, ako ste pri Traxxase zvyknutý.

Konštrukcia
Šasi je postavené z dvoch oceľových profilov, ktoré zabezpečujú dostatočnú tuhosť podvozku. Motor je umiestnený v prednej časti čo zabezpečuje dostatočné zaťaženie predných kolies, takže model bez problémov zvládne jazdu aj v prudkých svahoch. Akumulátor sa umiestňuje v ose šasi, takže je model presne vyvážený a pri jazde sa nepreklápa.
Na zníženie údržby je spodná časť šasi osadená krytmi, ktoré spoločne s blatníkmi zamedzujú nadmernému vniknutiu nečistôt do šasi modelu.

Pohonná sústava
Model je vybavený dvojstupňovou prevodovkou a uzávierkami diferenciálu. Dvojstupňová prevodovka sa ovláda červeným prepínačom na vysielači. Dvojstupňová prevodovka robí z podvozku TRX-4 veľmi všestranný model, ktorý dokáže jazdiť pomaly aj rýchlo.

Uzávierky diferenciálu sú nezávisle riadené dvoma servami. Sila zo serv je prenášaná pomocou bowdenov do diferenciálu. Uzávierky sa ovládajú trojpolohovým prepínačom na vysielači týmto spôsobom :

• Oba diferenciály sú otvorené
• Uzavretý je len predný diferenciál
• Uzavreté sú oba diferenciály

Motor a regulátor
Srdcom modelu Traxxas TRX-4 je jednosmerný motor Titan 21T rady 550 a elektronický regulátor XL-5 HV. Motor a regulátor sú koncipované na napájanie dvojčlánkovým (7,4V) alebo trojčlánkovým (11,1V) LiPo akumulátorom o kapacite minimálne 4000mAh. Model je tiež možné napájať aj sedemčlánkovým (8,4V) NiMH akumulátorom.

Regulátor Traxxas XL-5 HV podporuje 5 jazdných režimov :

Sport: Jazda vpred, brzda a spiatočka.
Race: Jazda vpred a brzda. Spiatočke je vypnutá.
Training: Jazda vpred je obmedzená na polovičný výkon, brzda a spiatočka je obmedzená na polovicu. Tento je režim je vhodný pre začiatočníkov a deti.
Trial: Jazda vpred, brzda a spiatočka. V neutrále je model brzdený.
Crawl: Jazda vpred, brzda v neutrále a spiatočka.

Nápravy
Šasi TRX-4 používa portálové nápravy s nápravovou prevodovkou. Nápravová prevodovka zvyšuje svetlú výšku, znižuje namáhanie diferenciálov, prevodovky, kardanových hriadeľov a znižuje torznú silu (model sa menej naklápa).
Zatáčanie predných kolies je možné o 45 stupňov, riadenie je zaistené servom Traxxas 2075X s kovovými prevodmi.

Detailné spracovanie
Veľký dôraz bol kladený na detailné spracovanie. Karoséria je oficiálne licencovaná spoločnosťou Jaguar Land Rover. Okrem detailne spracovanej karosérie s doplnkami má model funkčné blatníky a detailne spracované zavesenie kolies. Na karosériu možné dokúpiť LED osvetlenie.

RC súprava
Traxxas pripravil celkom nový vysielač s BlueTooth LE konektivitou. Pôvodne bolo možné vysielače vybaviť dokovaciou stanicou pre zariadenia Apple. Traxxas pokračuje vo vývoji ďalej a pripravil pre vás vysielač so slotom pre bezdrôtový BlueTooth modul (TRA6511). Vďaka tomu môžete vysielač bezdrôtovo spojiť s akýmkoľvek zariadením s BlueTooth rozhraním a operačným systémom Apple iOS (iPhone, iPad, iPod atď.) alebo Android (Samsung Galxa atď.). Aplikácia Traxxas Link je k dispozícií zdarma na AppStore alebo GooglePlay.<br>

Traxxas Link App je výkonná aplikácia, ktorá vám dáva kontrolu na chodom a ladením modelu Traxxas s ohromujúcou vizualizáciou a absolútnou presnosťou nastavenia. Traxxas Link zobrazuje telemetrické dáta v reálnom čase, meria rýchlosť, otáčka, teplotu a napätie batérie. Nastavenie modelu môžete zdieľať, môžete si vytvoriť ľubovoľný počet profilov pre konkrétnu trať alebo užívateľa.

Na sprevádzkovanie budete potrebovať pohonný akumulátor NiMH (Traxxas 3000mAh 8,4V) alebo Li-Poly (Traxxas 5800mAh 7,4V), nabíjač pre pohonné akumulátory (Traxxas EZ-Peak Plus 40W alebo Traxxas EZ-Peak Live 100W) a 4 AA batérie do vysielača.

Balenie obsahuje kompletne zostavený model RC auta TRX-4 Land Rover Defender 1:10 s nainštalovaným jednosmerným motorom Titan 550 21T, jednosmerný regulátorom XL-5 HV a dvojicou serv Traxxas, RC súpravu Traxxas TQi 2,4GHz a podrobný návod.

Vlastnosti :

• Kompletne zostavený a pripravený k jazde
• Licencovaná detailne spracovaná karoséria Land Rover Defender
• Diaľkovo riadené uzávierky diferenciálu
• Diaľkovo riadená dvojstupňová prevodovka
• Portálové nápravy s prevodovkou
• Výkonný jednosmerný motor Traxxas Titan 21T
• Jednosmerný elektronický regulátor Traxxas XL-5 HV so špeciálnymi režimami Trial a Crawl a režimom pre deti.
• Vysoká svetlá výška podvozku 80mm
• Zatáčanie predných kolies o 45 stupňov na obidve strany
• Optimalizovaná geometria obmedzujúca bump-steer efekt (zmena zbiehavosti kolies v závislosti na svetlej výške)
• Pneumatiky s vynikajúcou priliehavosťou
• Dlhá doba jazdy s Li-Poly akumulátorom (s 5000mAh 11,1V až 2 hodiny)

Technické údaje :

Typ – expedičný
Náhon – 4WD
Mierka – 1:10
Dĺžka – 586mm
Šírka – 249mm
Rázvor – 300, 312, 324, alebo 336mm (324mm od výroby)
Svetlá výška podvozku – 80mm
Hmotnosť – 3400g
Motor – Titan 550 21T
Regulátor – XL-5 HV s podporou Li-Poly akumulátorov
Prijímač – Traxxas TSM
Vysielač – Traxxas TQi
Servo – Traxxas 2075X s kovovými prevodmi
Doporučený akumulátor – Li-Poly 7,4-11,1V, NiMH 8,4V
Tlmiče – Traxxas GTS
Disky – 1.9x1.02 (49x26mm)