Prijímač Hitec OPTIMA 6 LITE 2.4GHz AFHSS

kód: 1HI29438
výrobca: Hitec
42,98 €


skladom
Prijímač Hitec OPTIMA 6 LITE 2.4GHz AFHSS

Prijímač Hitec OPTIMA 6 LITE 2.4GHz AFHSS

Detaily

Malý šesťkanálový 2,4GHZ prijímač v odľahčenej lexanovej krabičke s AFHSS systémom HiTec s prenosom základnej telemetrie (len napájacie napätie prijímača), plným dosahom a zvýšeným rozsahom napájacieho napätia. Prijímač je určený pre všeobecné použitie v malých modeloch všetkých kategórií; vďaka malým rozmerom, nízkej hmotnosti a konektorom zasúvaným v pozdĺžnej polohe je vhodný aj pre modely s veľmi štíhlym trupom. Použitie AFHSS prenosovej technológie prináša vysokú odolnosť voči rušeniu a možnosť nastavenia núdzových výchyliek (fail-safe) pre prípad výpadku alebo silného rušenia signálu vysielača.

Párovanie s vysielačom a nastavovanie fail-safe núdzových výchyliek sa nastavuje s pomocou programovacieho tlačítka SET na prijímači, jednotlivé stavy sú indikované dvoma LED diódami.

Okrem bežného napájania z 4.-5. čl. akumulátoru NiCd/NiMH alebo 2S líthiového akumulátoru (Li-Poly, Li-Fe, Li-Ion) je možné prijímač napájať prostredníctvom vstavaného stabilizátoru napájania. V takom prípade sa napájacie napätie (4,8-35V) privedie na zásuvku SPC, z ktorej sa vyberie skratovacia prepojka, s ktorou je prijímač dodávaný. SPC systém zaisťuje len napájanie prijímača, pre napájanie serv musíte na niektorú zásuvku kanálov 1-6 priviesť napájacie napätie 4,8-7,4V. Vďaka SPC tak môžete u elektroletov prijímač napájať priamo z pohonného akumulátoru a obísť tak nebezpečenstvo výpadku napätia alebo úplného zlyhania BEC stabilizátoru napájania na regulátore otáčok. Alebo môžete SPC využiť pre jednoduché vytvorenie dvojitého napájacieho systému so samostatným akumulátorom pre prijímač a ďalším pre serva bez potreby ďalších prídavných obvodov alebo zariadení.

Prijímač OPTIMA 6 LITE je vybavený zdierkami pre štandardné konektory UNI (JR/Graupner, HiTec, Futaba).

Balenie obsahuje prijímač Optima 6 LITE, držiak antény BODA s 2 skrutkami, dvojžilový kábel s konektorom pre napájanie cez SPC vstup.

Technické údaje :

Modulácia/kódovanie – 2,4GHz AFHSS
Napájanie – 4.8V, 6V, 7.4V; 4,8-35 V pri využití SPC
Odber bez serv – 90mA
Rozmery – 44,9x18,4x7,4mm
Hmotnosť – 9,4g