Pelikan Scout ARF

kód: 4ST1482-A
výrobca: Pelikan
143,40 €


3-5 dní
Pelikan Scout ARF

Pelikan Scout ARF

Detaily

SCOUT je ideálny "pokračovací" model pre každého, kto už bezpečne zvládol základnú akrobaciu s hornoplošným trénerom, ako je napríklad Pelikan PIONEER. Tento sviźný akrobat s krídlom so súmerným profilom vám umožní vypílovať premety, výkruty, súvraty, kubánske osmy, kopané výkruty...proste vás pripraví na lietanie s ešte väčším a dospelejším F3A akrobatom. Skúseným pilotom SCOUT výborne poslúži ako skladný rekreačný akrobatický model o veľkosti presne na zadné sedadlo auta pre víkendové výlety.

Trup modelu, z penového EPP, je dodávaný s namontovaným striedavým motorom s rotaćným plášťom, s osadeným striedavým regulátorom a servami smerovky a výškovky. V prednej časti, na spodnej strane trupu sa pod odoberateľným krytom nachádza priestor pre pohonné akumulátory; priestor pre prijímač je pod odoberateľným krytom kabíny. Pre SCOUTa budete potrebovať Li-Poly trojčlánky aspoň 1800mAh 20C, ale model "unesie" aj väčšie trojčlánky(11.1V) 2200-2600mAh, s ktorými sa doba letu náležite predĺží. Ak použijete sady so zaťažiteľnosťou 25 alebo 35C, model samozrejme ešte viac ožije.

Chvostové plochy sú z EPP a pre jednoduchú prepravu a skladovanie sú odoberateľné - k trupu sa upevňujú čápmi s dômyselne konštruovanou poistkou. Serva smerovky a výškovky sú umiestnené v zadnej časti trupu a s kormidlami sú prepojené krátkymi priamymi tiahlami.

Krídlo, so súmerným profilom z penového EPP, je jednodielne; po zasunutí do trupu sa zaisťuje dvoma polyamidovými bajonetovými západkami. Krídelka sú ovládané dvoma servami uloženými v krídle. Pred pripojením tiahel doporučujeme všetky kormidlá "rozhýbať" opakovaným opatrným vychyľovaním nahor a nadol resp. doľava a doprava.

Pristávacie zariadenie tvorí dvojkolesový podvozok s duralovými nohami upevňovaný k trupu šrúbami; ľahké penové kolesá majú plastové aerodynamické kryty. Riaditeľná ostruha je spojená so smerovkou. Pre lietanie na tráve doporučujeme kryt kolies odobrať; a pokiaľ nemáte naozaj dobre strihaný trávnik, bude vhodnejšie namontovať väčšie kolesá o priemere 50-60mm.

K ovládaniu modelu budete potrebovať prinajmenšom štvorkanálovú RC súpravu. V tom prípade sa obe serva krídelka zapájajú pomocou Y-káblu do jedného kanálu. Ideálne je samozrejme použiť počítačovú RC súpravu, ktorá umožňuje nezávislé ovládanie serv krídeliek, presné nastavenie veľkosti výchyliek, naprogramovanie dvojitých výchyliek resp. exponenciálneho priebehu výchyliek pre zníženie citlivosti kormidiel okolo neutrálu dovoľujúceho presné riadenie pri zachovaní veľkých maximálnych výchyliek.

Sada obsahuje :

- hotový model so striedavým motorom, regulátorom a štyroma servami
- vrtuľu 12x6" s kužeľom
- duralový hlavný podvozok s kolesami
- 3 aršíky samolepiek
- podrobný návod

Technické údaje :

Rozpätie - 1210 mm
Dĺžka - 1106 mm
Plocha krídla - 27.3 dm2
Hmotnosť - 960 g
Funkcie - smerovka, výškovka, krídelka, motor