Pelikan Pioneer ARF

kód: 4ST1484-A
výrobca: Pelikan
137,90 €


3-5 dní
Pelikan Pioneer ARF

Pelikan Pioneer ARF

Detaily

Pioneer je takmer hotový školný a cvičný hornoplošník z EPP určený pre začiatočníkov. Trup modelu, z penového EPP, je dodávaný s namontovaným striedavým motorom s rotačným plášťom, striedavým regulátorom a servami smerovky, výškovky a ovládania dvierok otvoru na bomby. V prednej časti trupu, pred kabínou s odoberateľným krytom, sa nachádza priestor pre akumulátor, priestor pre prijímač je pod krídlom. Budete potrebovať akumulátor Li-Poly 11.1V aspoň 1800mAh 15C, ale unesie aj väčšie trojčlánky(11.1V) 2200mAh. Pod krídlom, v priestore pre kabíny, sa nachádza rozmerný otvor určený na zhadzovanie "bômb", jeho dvierka sa zatvárajú a otvárajú pomocou serva upevneného na boku trupu.

Chvostové plochy, z EPP, sú kvôli ľahkej preprave a skladovaniu odoberateľné, k trupu sa upevňujú pomocou šrúb.

Krídlo, s polosúmerným profilom z EPP, je dvojdielne spojované štvorhrannou trubkovou uhlíkovou spojkou a veľkoplošnou plastovou "sponou". K trupu sa krídlo upevňuje polyamidovými šrubami, ktoré sa pri prudkom náraze "zlomia" a obmedzia tak riziko poškodenia modelu. Krídelka sú ovládané dvoma servami uloženými v krídle. Pred pripojením tiahel doporučujeme všetky kormidla "rozhýbať" opakovaným opatrným vychyľovaním hore a dole resp. doprava a doľava.

Pristávacie zariadenie tvorí trojkolesový podvozok, s riaditeľnou prednou nohou a duralovým hlavným podvozkom upevňovaním k trupu pomocou šrúb.

K ovládaniu modelu budete potrebovať prinajmenšom štvorkanálovú RC súpravu. V tom prípade sa obe serva krídeliek zapájajú pomocou Y-kábla(nie je súčasťou balenia) do jedného kanálu a má kanál ovládaný prepínačom pre otvor pre bomby. Ideálne je použiť aspoň päťkanálovú počítačovú RC súpravu, ktorá umožňuje nezávislé ovládane serv krídeliek. V tom prípade môžete nastaviť diferenciáciu výchyliek krídeliek; pre začiatok doporučujeme 10-20% - tj. výchylka krídelka nadol je menšia oproti výchylke nahor. To modelom s krídlom s polosúmerným profilom uľahčuje koordinovaný prelet zákrutou. Vzhľadom k nízkemu plošnému zaťaženiu, nemá veľký význam sa pokúšať krídelka mixovať ako klapky alebo brzdy.

PIONEER je určený pre začiatočníkov. Poteší tiež pilotov, ktorí už zvládli školný model. Naučíte sa s ním koordinované ovládanie smerovky, krídeliek a výškovky a vychutnáte si základnú akrobaciu. Bude to pre vás výborný príprava pre skutočné lietanie s akrobatickými modelmi.

Sada obsahuje :

- hotový model so striedavým motorom, regulátorom a štyroma servami
- vrtuľu 10x5" s kužeľom
- duralový hlavný podvozok s kolieskami
- aršík samolepiek
- podrobný návod

Technické údaje :

Rozpätie - 1460 mm
Dĺžka - 1220 mm
Plocha krídla - 36.5 dm2
Hmotnosť - 1250 g
Funkcie - smerovka, výškovka, krídelka, motor