Pelikan Beta 1400 RTF 2.4GHz Mode 2

kód: 4ST1480-M2
výrobca: Pelikan
129,90 €


3-5 dní
Pelikan Beta 1400 RTF 2.4GHz Mode 2

Pelikan Beta 1400 RTF 2.4GHz Mode 2

Detaily

BETA 1400 je školný a cvičný motorový vetroň, z vysoko odolného extrudovaného polypropylénu EPP, poháňaný striedavým motorom. Vďaka svojej koncepcii, motorom uloženým na pylóne za krídlom, veľmi dobre odoláva hrubšiemu zachádzaniu a znáša aj tvrdšie pády tzv. "zapichnutie" do zeme.

Trup je vylisovaný z penového EPP. Kryt kabíny je odoberateľný, s magnetickými uzávermi. Dvojdielne krídlo je tiež vylisované z EPP, krídelka sú ovládané dvoma servami uloženými v krídle s krátkymi drátovými tiahlami. Polovice krídla sa spojujú uhlíkovou trubkovou spojkou. Chvostové plochy, v klasickom usporiadaní, sú vylisované z EPP a ovládané pomocou drátových lanovodov. Chladeniu motora napomáha vstup chladiaceho vzduchu v nábežnej časti pylóna. Chladiaci vzduch prúdi kanálmi okolo plášťa motora.

Príprava k letu zahrňuje prilepenie chvostových plôch, nasadenie krídiel, zapojenie prijímača a pripojenie pohonného akumulátora.

K ovládaniu modelu slúži klasický štvorkanálový vysielač 2.4GHz FHSS s krížovými ovládačmi, trimami a prepínačmi zmyslu výchyliek pre všetky kanály. Pre napájanie vysielača budete potrebovať 4 AA batérie.

BETA 1400 je určená pre začiatočníkov (najlepšie pod dohľadom skúseného pilota), rovnako ako pre každého, kto si chce len tak rekreačné polietať. Letové vlastnosti sú príjemné a nezáludné. Model vás zoznámi s plnohodnotným riadením modelu okolo všetkých troch osí; so správnym koordinovaným ovládaním smerovkou, krídelkami a výškovkou. Zmenou pomeru dĺžok pák na servách a kormidlách môžete nastavovať veľkosť výchyliek vo veľkom rozmedzí. Začiatočník začne s malými výchylkami, bezpečnými aj pri nadmernom "kormidlovaní"; skúsený pilot si nastaví veľké, umožňujúce aj trošku tej základnej vetroňovej akrobacie - premety, sudové výkruty. Výkon motora je dostatočný pre veľmi živé stúpanie, model pritom nie je nadmerne premotorovaný, čo by mohlo spôsobiť problémy začínajúcim pilotom. BETA 1400 dokáže využiť aj nepríliš silnú termiku a na oblohe dokáže vydržať "celé veky".

BETA 1400 je dodávaná s Li-Poly akumulátorom 11.1V 1300mAh 20C, čomu odpovedá pevná vrtuľa 5x4". Model bez problémov "unesie" trojčlánky(11.1V) až do cca 2200mAh.

Sada obsahuje :

- trup vylisovaný z EPP s namontovaným striedavým motorom, regulátorom, pevnou vrtuľou 5x4" a dvoma servami
- krídlo vylisované z EPP s dvoma nainštalovanými servami
- chvostové plochy z EPP
- uhlíkovú trubkovú spojku krídla
- štvorkanálový vysielač CADET 4 2.4GHz FHSS
- šesťkanálový prijímač 2.4GHz FHSS
- pohonný akumulátor Li-Poly 11.1V 1300mAh 20C
- 12V rýchlonabíjač
- podrobný návod

Technické údaje :

Rozpätie - 1420 mm
Dĺžka - 940 mm
Plocha krídla - 24.5 dm2
Hmotnosť - 650-720 g
Funkcie - smerovka, výškovka, krídelka, motor