Pelikan Alpha 1500 RTF 2.4GHz Mode 2

kód: 4ST14146
výrobca: Pelikan
137,90 €


3-5 dní
Pelikan Alpha 1500 RTF 2.4GHz Mode 2

Pelikan Alpha 1500 RTF 2.4GHz Mode 2

Detaily

ALPHA 1500 je výkonný motorový vetroň, z vysoko odolného extrudovaného polypropylénu EPP, poháňaný striedavým motorom.

Trup je vylisovaný z penového EPP, s namontovaným motorom, regulátorom a servami výškovky. V oblasti krídle je zosilnený výstuhou z preglejky, do ktorej je ukotvená spojka krídla. Kryt kabíny je odoberateľný, s magnetickými uzávermi. Dvojdielne krírdlo, s profilom s rovnou spodnou stranou, je taktiež vylisované z EPP. Krídelka sú ovládané dvoma servami, uloženými v krídle s krátkymi priamymi drátovými tiahlami. Polovice krídla sa spájajú spojkou z 4mm hrubého oceľového drôtu. Chvostové plochy, v klasickom usporiadaní, sú vylisované z EPP a ovládané pomocou drátových lanovodov. Vrtuľa je sklopná, s turbokužeľom s otvorom pre vstup chladiaceho vzduchu v strede. Chladenie motora, regulátora a akumulátora napomáhajú ďalšie vstupy chladiaceho vzduchu na bokoch.

Príprava k letu zahrňuje upevnenie vodorovných chvostových plôch, nasadenie polovíc krídiel a pripojenie pohonného akumulátora.

K ovládaniu modelu slúži klasický štvorkanálový vysielač 2.4GHz FHSS s krížovými ovládačmi, trimami a prepínačmi zmyslu výchyliek pre všetky kanály. Pre napájanie vysielača budete potrebovať 8 AA batérií.

ALPHA 1500 je určená pre začiatočníkov (najlepšie pod dohľadom skúseného pilota), rovnako ako pre každého, kto si chce len tak rekreačné polietať. Letové vlastnosti sú príjemné a nezáludné. Model vás zoznámi s plnohodnotným riadením modelu okolo všetkých troch osí; so správnym koordinovaným ovládaním smerovkou, krídelkami a výškovkou. Zmenou pomeru dĺžok pák na servách a kormidlách môžete nastavovať veľkosť výchyliek vo veľkom rozmedzí. Začiatočník začne s malými výchylkami, bezpečnými aj pri nadmernom "kormidlovaní"; skúsený pilot si nastaví veľké, umožňujúce aj trošku tej základnej vetroňovej akrobacie - premety, sudové výkruty. Výkon motora je dostatočný pre stále stúpanie pod uhlom cca 45°, takže pre stúpanie do dostatočnej výšky, pre lov termiky, budete potrebovať len chvíľku. ALPHA 1500 veľmi citlivo reaguje aj na slabú termiku, ľahko sa vďaka presnému riadenie okolo všetkých osí usadzuje aj do stúpavého komína o malom priemere.

ALPHA 1500 je dodávaná s Li-Poly akumulátorom 7.4V 1500mAh 15C, čomu odpovedá sklopná vrtuľa 10x6". Model bez problémov "unesie" dvojčlánky(7.4V) až do cca 2500mAh. Alphu môžete taktiež napájať z trojčlánkového(11.1V) Li-Poly akumulátoru, v tom prípade je nutné namontovať vrtuľu o priemere o 1 palec(25mm) menšiu, aby ste zabránili preťaženiu motora a regulátora.

Sada obsahuje :

- trup vylisovaný z EPP s namontovaným striedavým motorom, regulátorom, sklopnou vrtuľou 10x6" a dvoma servami
- krídlo vylisované z EPP s dvoma nainštalovanými servami
- chvostové plochy z EPP
- oceľovú spojku krídla
- štvorkanálový vysielač CADET 4 2.4GHz FHSS
- šesťkanálový prijímač 2.4GHz FHSS
- pohonný akumulátor Li-Poly 7.4V 1500mAh 15C
- 12V rýchlonabíjač
- podrobný návod

Technické údaje :

Rozpätie - 1510 mm
Dĺžka - 930 mm
Plocha krídla - 22.3 dm2
Hmotnosť - 690 g
Funkcie - smerovka, výškovka, krídelka, motor