Pásový nakladač RC set 27MHz

kód: HEM0815
výrobca: Hobby Engine
76,60 €
Hobby Engine Track Loader / Pásový nakladač RC set 27MHz

Pásový nakladač RC set 27MHz

Detaily

RC model pásového nakladača v mierke 1:12 s elektrickým pohonom verne vykonáva väčšinu funkcií skutočného stroja. Je vybavený realistickým podvozkom s pásmi z pružného plastu, s hnacími, jazdnými a napínacími kolesami, ktoré umožňujú jazdu vpred a vzad, zatáčanie doľava a doprava pri jazde vpred a vzad. Nechýba ani „tanková vychytávka“ – otáčanie na mieste pomocou protibežného pohybu pásov. Plne funkčné sú aj ramena s lyžicou umožňujúcou naberať a vyklápať sypké materiály. Mechanizmus ramien a lyžice je vybavený trecími spojkami, ktoré chránia pohonný mechanizmus pred preťažením. Nakladač je vybavený funkčnými svetlami umiestnenými na vrchu kabíny.

Vysielač dodávaný s modelom má dva pákové ovládače ovládajúce pojazd; súčasným vychýlením vpred ide nakladač priamo vpred, súčasným vychýlením vzad nakladač cúva. Pokiaľ napr. ľavú páku vychýlite vpred, zatiaľ čo pravú ponecháte v neutrále, nakladač bude zatáčať doprava (ľavý pás sa pohybuje rýchlejšie). Pokiaľ vychýlite jednu páku vpred a druhú vzad, nakladač sa bude vďaka protibežnému pohybu pásov otáčať na mieste. Ďalšie funkcie sú ovládané štyrmi tlačidlami; 2 tlačidlá ovládajú zdvíhanie ramien a ďalšie 2 vyklápanie a sklápanie lyžice.

RC súprava ovládajúca model pracuje v pásme 27MHz, prevádzková frekvencia je pevne daná. Vďaka tomu, že sú nakladače dodávané s RC súpravami naladenými na rôzne frekvencie, môže byť v prevádzke súčasne aj viac modelov rovnakého druhu. Bezpečný dosah RC súpravy je cca 30m.

Vysielač je napájaný plochou 9V batériou (dodávaná s modelom), model je napájaný zo šesťčlánkovej sady NiMH 7,2V 800mAh dodávanej s modelom spolu so sieťovým nabíjačom 200mA.

Model je určený k jazde v miestnosti a vonku na suchom povrchu, v žiadnom prípade s ním nejazdíte vo vode, po mlákach, blate, piesku, vo vysokej tráve, na verejných komunikáciách a iných miestach s automobilovým pohybom. Nevhodným povrchom sú tiež vysoké „chlpaté“ koberce.

Balenie obsahuje kompletné zostavený model pripravený k jazde, vysielač 27MHz, pohonný akumulátor NiMH 7,2V, sieťový nabíjač a podrobný návod.

Technické údaje :

Dĺžka – 340mm
Šírka – 165mm
Výška – 185mm