Dumas Waco ARE 889mm stavebnica

kód: 4SK1805
výrobca: Dumas
55,70 €


3-5 dní
Dumas Waco ARE 889mm stavebnica

Dumas Waco ARE 889mm stavebnica

Detaily

Stavebnica RC polomakety amerického dopravného jednoplošníku určená pre pohon elektromotorom. Model je určený pre modelárov, ktorí majú aspoň základné skúsenosti so stavbou malých modelov poháňaných gumovým zväzkom alebo vetroňov a s pilotážou RC modelov s ovládanou smerovkou a výškovkou.

Model má klasickú celobalzovú konštrukciu v rozsype s laserom vyrezávanými drevenými dielmi, maketovými doplnkami z vákuovo tvarovaného plastu, plastovými dielmi zhotovenými vstrekovým lisovaním a z kovu. Trup je konštruovaný bežnou minimaketárskou technológiou z bočníc zlepených z balzových nosníkov, ktoré spojíte polopriehradkami a priečkami do rámu. Výsledné tvary získate po nalepení niekoľkých dodatočných obdĺžnikov. Krídlo je klasickej konštrukcie z nosníkov a rebier, chvostové plochy z balzových líšt a laserom vyrezávaných dielov. Malou vychytávkou je zhotovovanie obvodových dielov chvostových plôch a koncových oblúkov krídla z balzových pásou laminovaných za mokra. Získate tak pevné a veľmi ľahké diely bez použitia uhlíku. Výkresy potrebných šablón nájdete v návode. Celý model môžete potiahnuť papierom dodávaným v stavebnici alebo vhodnou ľahkou nažehlovacou fóliou ako je napr. Airspan alebo Litespan.

Waco ARE je konštruovaný pre pohon malým jednosmerným motorom s prevodovkou – napr. pohonnou jednotkou GWS, ktorá je nakreslená v pláne. Je však možné zvoliť lepší striedavý motor – v takom prípade budete musieť prekonštruovať motorové lóže (doplňte novú motorovú priehradku z 2mm brezovej preglejky).

Balenie obsahuje balzové laserom vyrezávané diely, balzové nosníky, vákuové lisované diely, číru plastovú fóliu na zasklenie kabíny, oceľovú strunu na podvozok a ďalšie drobné diely, ľahké penové kolesá, farebný poťahový papier, aršík samolepiek a stavebný plán.

Technické údaje :

Rozpätie – 889mm
Dĺžka – 686mm
Plocha krídla – 18,4dm2
Ovládané funkcie – S, V, M

Doporučený jednosmerný pohon a RC vybavenie :

Motor – GWS IPS A
Regulátor – Jeti JES006
Akumulátor – RAY G3 7,4V 860mAh
Vrtuľa – GWS 9x7"
Serva – 2x Hitec HS-55 / Pelikan GO-09
RC Súprava – minimálne trojkanálová

Doporučený striedavý pohon a RC vybavenie :

Motor – RAY C2830/09 / FOXY C2213/20
Regulátor – FOXY R-25B
Akumulátor – RAY G3 7,4V 1200mAh
Vrtuľa – APC 9x4,7SF
Serva – 2x Hitec HS-55 / Pelikan GO-09
RC Súprava – minimálne trojkanálová