DJI Phantom 3 Standard

kód: DJI0326
výrobca: DJI
499,00 €


skladom
DJI Phantom 3 Standard

DJI Phantom 3 Standard

Detaily

DJI Phantom 3 je kompletná platforma určená na letecké fotografovanie a nahrávanie videa, ktorá je „pripravená k letu priamo z krabice“. Je vybavená palubnou kamerou s objektívom o ohniskovej dĺžke 20mm s trojosým stabilizovaným závesom. Snímky 12mpx a stabilný videozáznam až 2,7K (1520p). Pokročilý riadiaci systém robí Phantom 3 stabilným a ľahko ovládateľným pri lietaní pod strechou aj šírou oblohou. Rovnako ako všetky riadiace letové systémy DJI umožňuje automatický návrat na miesto vzletu, pokiaľ dôjde k strate riadiaceho signálu alebo poklesu napätia napájacieho akumulátora. Phantom 3 umožňuje maximálnu rýchlosť letu až 16m/s a maximálnu dobu letu až 25 minút pri použití plne nabitého inteligentného pohonného akumulátora 4480mAh.

PHANTOM
Základom modelu je kompaktný škrupinový výlisok z odolného plastu, ktorý nesie motory, riadiacu elektroniku a pohonný akumulátor. Model je poháňaný štyrmi novými striedavými motormi, na napájanie slúži štvorčlánkový Li-Poly akumulátor 4480mAh s integrovaným indikátorom ostávajúcej kapacity, ktorý sa ukladá do schránky v strede modelu. Na signalizáciu prevádzkových stavov slúži trojfarebný LED indikátor s vysokou svietivosťou. Výbornú „čitateľnosť“ polohy modelu zaisťujú LED svetlá s vysokou svietivosťou na spodnej strane ramien – zadné ramená blikajú nazeleno alebo nažlto (podľa vybraného letového režimu). Pristávacie zariadenie tvorí dvojica plastových profilov, ktoré nesú prijímačovú anténu. Kamera DJI je od výroby zabudovaná a na sprevádzkovanie modelu je nutné stiahnuť do smartphonu alebo tabletu aplikáciu DJI GO.

Riadiaca jednotka umožňuje pracovať v troch letových režimoch, ktoré umožňujú plne prispôsobiť chovanie modelu vašim požiadavkám.

P-režim:
Bezpečný na lietanie. V tomto režime má Phantom 3 silný GPS signál. Pri lietaní vonku to tiež znamená, že bola zaznamenaná poloha Miesta vzletu, takže je možný automatický návrat v prípade straty riadiaceho signálu. Poloha na základe GPS.

V P-režime sú možné dva stavy:

P-GPS: GPS pracuje najlepšie pod šírou oblohou na otvorenom priestranstve; Phantom 3 používa GPS na presné visenie na mieste, ak je GPS signál dostatočne silný.
P-ATTI: Ak nie je k dispozícií GPA ani VPS, model používa na udržiavanie polohy len barometrický výškomer, takže presne stabilizovaná je len výška.

A-režim:
Režim, v ktorom nie je funkčné GPS. Model využíva len barometrický senzor na udržiavanie výšky. Pokiaľ je bod vzletu správne zapísaný, model sa pri strate riadiaceho signálu vráti na miesto vzletu.

F-režim:
Režim IOC, v ktorom je využívaných päť letových funkcií – Course Lock (CL), Home Lock (HL) a Point of Interest (POI), Follow Me a Waypoints (lietanie po predom zvolenej dráhe).

Samozrejmosťou pri Phantome 3 je návrat na miesto vzletu, ktorý nastane v prípade stlačenia tlačidla pre automatický návrat, nízkom napätí batérie alebo pri strate riadiaceho signálu.

Na napájanie modelu slúži plne integrovaný inteligentný akumulátor. Počas letu je v reálnom čase zobrazená hladina ostávajúcej energie, viete tak ako dlho ešte môžete pokračovať v lete. Pokročilé algoritmy vypočítavajú na základe vzdialenosti vášho modelu návratový čas a systém vás informuje kedy by ste mali letieť späť. Akumulátor informuje o napätí každého článku, celkovom počte nabíjacích a vybíjacích cyklov a celkovej kondícií a aktuálnom stave akumulátora.

Mobilná aplikácia
S mobilnou aplikáciou môžete prevziať kontrolu nad kamerou a letovými systémami. Všetko od manuálneho nastavenia parametrov kamery po letovú telemetriu a automatický vzlet a pristávanie je len otázkou dotyku prstom. Nové aktualizáciu budú pridávať funkcie postupne. Aplikácia je určená pre zariadenia s operačným systém iOS (8,0 a vyšší)alebo Android (4,1,2 a vyšší). Pomocou smartphonu s nainštalovanou aplikáciou máte možnosť ovládať váš model, nastavovať jednotlivé parametre a upgradovať firmware. K dispozícií je online náhľad v reálnom čase v HD kvalite (720p).

Vysielač
Maximálny dosah dodávaného vysielača podľa GPS polohy je v režime CE max. 500m na otvorenom priestranstve a v režime FCC max. 1000m na otvorenom priestranstve. Okrem samotného riadenia vysielač umožňuje tiež aktivovať funkciu automatického návratu na miesto vzletu stiskom tlačidla. Ďalšie ovládacie prvky slúžia na vytváranie fotografií, spúšťanie/vypínanie záznamu videa, prehliadanie záberov a ovládanie závesu kamery. Súčasťou modelu a vysielača je videoprenosová súprava WiFI 2,4GHz, ktorá umožňuje sledovať obraz z kamery na displeji mobilného telefónu v reálnom čase. Obslužná aplikácia umožňuje tiež nastavovať parametre kamery. Napájací Li-Poly akumulátor vysielača má maximálnu dobu prevádzky cca 4 hodiny a je možné ho dobíjať bez vybratia z vysielača. Vysielač má port mikro USB.

Záves a UHD kamera
Výsledkom niekoľkoročnej práce DJI v oblasti stabilizácie záberom je záves kamery, ktorý vám poskytne plynulý a stabilný záber v akýchkoľvek letových podmienkach. Natáčajte až v rozlíšení 2,7K (1520p) alebo vytvárajte 12 megapixelové snímky s kamerou Phantom 3. Objektív pozostávajúci z 9 optických členov (vrátane asférického) v 9 skupinách poskytuje skvelý obraz, zatiaľ čo podpora formátu Adobe DNG RAW vám umožňuje z každého záberu vytvoriť umelecké dielo. Záznam je ukladaný na 8Gb mikro SD kartu, ktoré je súčasťou balenia (maximálna veľkosť mikro SD karty je 64Gb, rýchlosť zápisu Class 10 alebo UHS-1).

Balenie obsahuje hotový model kvadrokoptéry DJi Phantom 3, 3-osý záves s Ultra HD kamerou, mikro SD kartu 8Gb, vysielač vrátane držiaku na mobilný telefón/tablet (maximálna výška 17cm), pohonný akumulátor 4480mAh, 4x sadu vrtúľ, sieťový nabíjač pre pohonnú batériu a vysielač, drobné príslušenstvo a podrobný návod.

Podporované systémy a zariadenia

iOS 8.0 alebo novší.
iPhone 5, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPod touch 6, iPad Pro, iPad Air, iPad Air Wi-Fi + mobilný, iPad mini 2, iPad mini 2 Wi-Fi + iPad Air 2, iPad Air 2 Wi-Fi + mobilný, iPad mini 3, iPad mini 3 Wi-Fi + mobilný, iPad mini 4 Wi-Fi + mobilný, Táto aplikácia je optimalizovaná pre iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s a iPhone 6s Plus..

Android 4.1.2 alebo novší.

Samsung tabs 705c, Samsung S6, Samsung S5, Samsung NOTE4, Samsung NOTE3, Google Nexus 9, Google Nexus 7 II, Ascend Mate7, Huawei Mate 8, Nubia Z7 mini, SONY Xperia Z3, MI 3, MI PAD.

Podpora ďalších dostupných zariadení je vo fáze testovania a ich vývoj pokračuje.


Technické údaje kvadrokoptéry :

Celková hmotnosť – 1216g
Maximálna rýchlosť stúpania – 5m/s´
Maximálna rýchlosť klesania – 3m/s
Maximálna rýchlosť – 16m/s (ATTI mód, bezvetrie)
Maximálna dostupná výška – 6000m n.m.
Prevádzková teplota – 0°C až 40°C
Navigácia – GPS

Technické údaje kamery :

Senzor – 1/2.3“, 12 megapixelov
Objektív – zorný uhol 94°, ohnisková vzdialenosť 20mm (ekvivalent 35mm formátu) f/2.8
Rozsah ISO – 100-3200 (video), 100-1600 (foto)
Rýchlosť závierky – 8s-1/8000s
Maximálne rozlíšenie záberu – 4000x3000
Fotografické módy – jeden záber, sériové snímanie 3/5/7 záberov, Bracketing (AEB) 3/5 záberov s odstupom 0.7EV, časozber
Video módy – UHD: 2704x1520p 30 (29,997), FHD: 1920x1080p 24/25/30, HD: 1280x720p 24/25/30/48/50/60
Podporované typy SD kariet – mikro SD maximálna kapacita 64Gb, nutné použiť kartu s rýchlosťou Class 10 alebo UHS-1
Maximálny dátový tok videa – 40Mbps
Podporovaný typ súborov – FAT32/exFAT, Foto: JPEG, DNG; Video: MP4, MOV (MPEG-4 AVC)
Prevádzková teplota – 0°C až 40°C

Technické údaje stabilizovaného závesu :

Rozsah pre ovládanie – klopenie -90° až +30°
Stabilizácia – 3-osá (klopenie, natáčanie, klonenie)

Technické údaje vysielača :

Prevádzková frekvencia – 5.725-5.825GHz
Maximálny dosah – FCC:1000m, CE:500m (v otvorenom priestore pri priamej viditeľnosti)
Nabíjací port – mikro USB
Prevádzková teplota – 0°C až 40°C
Akumulátor – 2600mAh Li-Poly 18650
Držiak mobilného zariadenia – pre tablet alebo smartphone
Vysielací výkon – FCC: 19dBm, CE: 14dBm
Napájanie – 600mA pri 3,7V

Technické údaje nabíjača :

Napätie – 17,4V
Menovitý výkon – 57W

Technické údaje pohonného akumulátora :

Kapacita – 4480mAh
Napätie – 15,2V
Typ – Li-Poly 4S
Energia – 68Wh
Hmotnosť – 365g
Maximálny letový čas – približne 25 minút
Prevádzková teplota – 0°C až 40°C
Maximálny nabíjací výkon – 100W

Mobilná aplikácia / živý náhľad :

Názov – DJI GO
EIRP – 100mW
Prevádzková frekvencia pre živý náhľad – 2.4GHz ISM
Kvalita živého náhľadu – 720p 30fps (v závislosti na podmienkach a vašom mobilnom zariadení)
Odozva – nízka (v závislosti na podmienkach a vašom mobilnom zariadení)
Požadovaný operačný systém – iOS 8.0 alebo vyšší, Android 4.1.2 alebo vyšší